Upozornenie: 

 

1. Produkty skladujte mimo dosahu detí a na chladnom a suchom mieste. 

 

2. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali poradiť s lekárom pred použitím týchto produktov. 

 

3.Taktiež  ľudia , ktorý berú rôzne druhy liekov na predpis by sa mali poradiť so svojím lekárom, ohľadom užívania , nakoľko lekár najlepšie pozná svojho  pacienta a preto by  mal vedieť , či liek ktorý vám predpisuje , môže alebo nemôže byť kombinovaný s niektorým s týchto doplnkov stravy. Plati to takisto pre všetky iné doplnky stravy na trhu . 

 

4.Dodržujte a nepresahujte odporúčané dávkovanie pri jednotlivých produktoch. 

 

5.Tabletky alebo kapsule stále zapijte pohárom čistej vody.

 

 Produkty sú na prírodnej báze, čiže ide o výťažky z rastlín, ovocia, bylín , rias , stromov , listov  z prírody , z rôznych kútov sveta.

Účinky niektorých produktov sú viditeľné , cititeľné rôzne , buď okamžite napr. pri guarane , alebo účinok môže nastúpiť v priebehu niekoľkých  dní (maca) alebo až tyždňov (sibírsky ženšen).  Preto je niekedy u niektorých produktov vidieť prvé účinky až po niekoľkých dňoch pravidelného užívania.

 

Práškovité alebo tabletkovité formy: Niekto uprednostňuje čistú práškovitú formu produktu a niekto zase vo forme tabletiek alebo kapslí.  Práškovité formy  sú vhodné na primiešanie do džúsov alebo kokteilov. Nakoľko samotné nemajú veľmi príjemnú chuť , tak  mnohé z nich je potrebné kôli ich chuti užiť práve s nejakým džúsom (napríklad jednu lyžičku zamiešame v pohári s jablkovým alebo pomarančovým dzúsom ale najlepšie je stále ich rozmixovať v mixéri). Práškovité formy však môžeme užiť aj priamo a zapiť pohárom čistej vody. Môžeme si pridať aj lyžicku do jogurtu alebo do musli s medom a ovocím. Je to na každom ako sa rozhodne.

 

Na druhej strane tabletkové alebo kapsulové formy produktov je zase  jednoduchšie užiť a môžete ich zobrať zo sebou kamkoľvek.  Stále  je dobre ich  zapiť pohárom čistej vody. Tabletkové a kapsulové formy môžu obsahovať ingrediencie (aditíva), ktoré sú nevyhnutné  ako doplňujúce látky popri hlavnej látke. Aditíva iba plnia svoju fukciu napríklad zahusťovadla alebo zabraňujú vhlkosti a podobne. Nemajú vedľajšie účinky a sú to látky s ktorými sa dennodenne stretávame keďže sa používajú bežne v potravinárstve alebo v pekárenkých výrobkoch a podobne.

 

 Produkty nemajú vedľajšie účinky  alebo nie sú známe vedľajšie účinky  , ak by ste však výnimočne spozorovali niečo výnimočné , tak je lepšie produkt vysadiť a taktiež nás môžete o akýchkoľvek účinkoch alebo vlastnostiach, ktoré ste na sebe spozorovali informovať (info@superovocie.eu), čo bude slúžiť k obohateniu údajov a informácii o jednotlivých prírodných doplnkoch pre nás , pre vás ale aj pre ďalších , ktorí budú mať presnejšie informácie , priamo od niekoho kto produkt už užil.  Všetky produkty a ich zložky majú prírodný pôvod a  je stále na sebe dobre pozorovať a to hlavne prvé dni , aká je reakcia nášho tela na nový doplnok.  Ako príklad nežiaducih účinkov môžeme uviesť napríklad nespavosť ak užijete guaranu tesne pred spaním. 

 

Účinky jednotlivých produktov sa môžu líšiť od človeka k človeku. Niekto môže napríklad cíťiť účikok jednotlivého produktu ako sílný a výrazný ale niekto iný ako menej výrazný a menej účinnejší , preto by mal každý sám na sebe pozorovať , čo na neho účinkuje najlepšie a v akom rozsahu. Každý produkt má na každého iný účinok.

Je však dobré ak človek skúša aj účinky týchto rôznych prírodných produktov , pretože môže objaviť niečo nové , čo doteraz nemal možnosť ešte objaviť. Je to podobne ako to bolo v minulosti s kávou , ktorá je tiež z prírody , no  kým sa zistilo aké má účinky , tak prebehlo stovky rokov až si vybojovala nakoniec popredné miesto vo svete v každej krajine  a mnohí si bez nej nevedia predstaviť deň. 

 

Produkty neobsahujú ,žiadne umelé príchute , farbivá ani sladidlá.

 

Výrobky spĺňajú všetky normy EÚ , ISO 9001, GMP