ČLÁNKY

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Čo je to Aloe vera?

Aloe vera je sukulentná rastlina, ktorá má svoj pôvod v severnej Afrike. Ide o rastlinu, ktorá výzorom a listami  pripomína kaktus. Jej listy sú však veľmi dužinaté a akoby doslova nasiaknuté akýmsi gélom. Samotné listy možu dosahovať dĺžku až 35cm a výška samotnej rastliny až 120cm. Svoje miesto v medicíne si táto rastlina našla už v prvom storočí nášho letopočtu aj keď staré zvytky z papyrusu uvádzajú dokonca 16.storočie pred naším letopočtom. V súčastnosti sa táto rastlina kôli svojim enormným zdravotným účinkom pestuje v rôznych častiach sveta a a udržuje si svoje pevné miesto v oblasti alternatívnej medicíne.

Aloe vera je vysoko cenené práve kôli svojím omladzujúcim a ukľudnujúcim účinkom.  Aloe vera  je ideálne pre každého, kto má problém zo svojom pleťou, túži po mladšom, zdravšom výzore pleti a túži sa zbaviť rôznych nedostatkov na pleti akými sú akné, vyrážky, či iné druhy nečistôt!

 

 

 Aloe vera navyše pôsobí ukľudnujúco na celú tráviacu sústavu, v ktorej robí akoby nejakého doktora a týmto dáva do poriadku naše telo nielen z vonku ale aj zvnútra!

Prečo Aloe vera?

Aloe vera obsahuje viac ako 75 rôznych pre telo potrebných živín, aminokyselín, enzýmov, minerálov a taktiež vitamínov z ktorých najvýraznejšie zastúpenie má vitamín B12.

 

Rastlina aloe vera je užitočná aj pri hojivom procese. Jej výťažky podporujú hojenie rán, popálenín, žalúdočných vredov, či miesta pooperačných zákrokov.

 

V roku 1959 uskutočnili v Kalifornii výskum, kde sa 18 pacientov s akné podrobilo na dermatologickej chirurgii tzv.operácii obrúsenia pokožky tváre, kde im boli odstránené poškodené miesta. Následne sa im po operácii na polovicu tváre nanášal klasický chirurgický pooperačný gél a na druhú polovicu gél aloe vera.

Výsledok bol u všetkých ten istý, až o 72hodín rýchlejšie sa pacientom zahojila tá časť tváre, kde bol nanášaný gél aloe vera!

 

 

Aloe vera pomáha pri liečbe cukrovky!

Hormonálny výskum ukázal, že aloe vera znižuje hladinu cukru v krvi u diabetikov. Vo výskume sa piatim pacientom po dobu 14 týždňov podávala polovica čajovej lyžičky aloe vera. Výsledky boli také, že až o 45% sa pacientom znížila hladinu cukru v krvi!

 

Imunitný systém!

Aloe vera posilňuje imunitný systém. Svojou synergiou medzi živinami doslova poskytuje telu tie živiny, ktoré telo aktuálne potrebuje.

Aloe vera a výhody pre nás:

- bojuje proti akné, vyrážkam a iným nečistotam

- bojuje proti starnutiu pokožky

- podporuje zdravé trávenie

- urýchľuje hojenie rán, popálenín, žalúdočných vredov

- pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi

- posilňuje imunitný systém človeka

- je vysokým zdrojom vitamínov, minerálov, antioxidantov

- bojuje proti rakovine a karginogénnym ochoreniam

- chárni telo pred škodlivým poškodením tzv. voľnými radikálmi

 

 PRODUKT S ALOE VERA